به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، یک لامبورگینی دیابلو (Lamborghini Diablo VT) ویژه که حدود ۳۰ سال پیش برای دونالد ترامپ ساخته شده بود، در حراجی پنج برابر ارزش تخمینی‌اش فروخته شد.

نسخه محدود دیابلو وی‌تی رودستر (Diablo VT Roadster) یکی از ۱۳۲ نمونه ساخته‌شده برای بازار ایالات متحده آخر هفته به قیمت خیره‌کننده ۱.۱ میلیون دلار در حراجی بَرِت جکسون در اسکاتسدیل آریزونا فروخته شد.

بر اساس گزارش روزیاتو، قرار گرفتن نام ترامپ ۷۷ساله به عنوان اولین مالک در دفترچه این خودرو، جرقه مناقصه نفس‌گیری را زد که در نهایت باعث شد چکش فروش، بالای آنچه کارشناسان بدون در نظر گرفتن ارتباط رئیس جمهور سابق ایالات متحده با آن پیش‌بینی می‌کردند زده شود.

دیابلو ابرخودروی دهه ۹۰ در سال ۱۹۹۷ به ترامپ تحویل داده شد و حتی یک پلاک «دونالد ترامپ ۱۹۹۷ دیابلو» داخل در آن نصب شده است. این لامبورگینی تنها ۲۴ هزار و ۸۳۳ کیلومتر طی کرده و بعد از آنکه ترامپ در سال ۲۰۰۲ از آن دل کند دو مالک داشته است.

لامبورگینی سفارشی‌ دونالد ترامپ / عکس

جان مِیهِد سردبیر وب‌سایت راهنمای قیمت هگِرتی که ارزش خودروهای کلاسیک و کلکسیونی را بر اساس حراج و فروش‌های خصوصی می‌سنجد، معتقد است پیشنهاد برنده این حراجی پنج برابر ارزش یک دیابلو وی‌تی بدون نام رئیس جمهور ایالات متحده در پرونده تاریخچه آن است.

هگرتی هر سال فهرستی منتشر می‌کند که نشان می‌دهد مالکیت افراد مشهور چه تاثیری بر ارزش خودروها می‌گذارد.

این فروش اخیر، ترامپ را درست زیر جِی لنو، مجری و بازیگر مشهور آمریکایی و بالاتر از سایمون کاول، داور مشهور مسابقه موسیقی «امریکن آیدل» قرار داد.

ابرخودروی دیابلو اولین بار در سال ۱۹۹۳ به عنوان جانشین «لامبورگینی کانتاچ» معرفی و به‌صورت کوپه و رودستر عرضه شد. مدل VT در سال ۱۹۹۵ از راه رسید که به خاطر سیستم چهار چرخ محرک خود که توسط یک دیفرانسیل مرکزی چسبناک مدیریت می‌شد از دیگر دیابلوها متمایز بود.

این رسماً اولین لامبورگینی بود که توانست از سرعت ۳۲۰ کیلومتر در ساعت عبور کند، بنابراین برای کلکسیونرها بسیار ارزشمند بود.

لامبورگینی سفارشی‌ دونالد ترامپ / عکس

مدل در-قیچی VT مجهز به یک موتور ۵.۷ لیتری V12 وسط جاسازی‌شده است که ۴۹۲ اسب بخار قدرت دارد و به یک گیربکس پنج‌سرعته دستی متصل است. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت این لامبورگینی تنها ۴.۱ ثانیه طول می‌کشد.

این وی‌تی یکی از نادرترین مشتقات نسل اول دیابلو بود. نسخه نسل دوم از سال ۱۹۹۹ به بعد عرضه شد و تولید دیابلو در سال ۲۰۰۱ به پایان رسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید